Ana içeriğe atla

Ülkemize Oynanan OyunlarÖlen şehitlerimize, vatandaşlarımıza ve annelere üzülmekle geçiyor bu memleketin seneleri. Hatta yüzyılları bile desek yalan olmaz.

Osmanlıdan beridir var olan bu ülkeyi parçalama stratejileri, günümüzde de devam ediyor. Sevr anlaşmasına bakmak yeterli bugün oynanan oyunları anlamak için.
Ama olmadı, bir lider geldi ve hepsini alt üst etti. Kuyruklarını kıstırıp deli gibi kaçtılar Atatürk'ü görünce. 
O başımızdayken de bir sürü oyunlar oynadılar. Menemen'i hatırlayın din elden gidiyor diye kışkırtılmış bir grup Öğretmen Kubilay'ın başını kesip gösteri yapmıştır. Atatürk'ün tepkisi ise 'Menemeni yakın!' Olmuştur.

Atatürk aramızdan gidince dış güçlerin üzerimize oyun oynaması daha kolay bir hal almıştır.

İsmet İnönü, paraların üzerine kendi resmini koydurtmuştur ama devamı gelmemiştir. Başlarda gerçekten Atamızın dostu olsa da giderek o da dış güçlere kapılmıştır.


Adnan Menderes, dış güçlerin oyunuyla farklı bir kimliğe büründürülmüştür. Basın kullanılarak lekelenmiş, yok yere idam edilmiştir.


Günümüze gelirsek de Muhsin Yazıcıoğlu nu hatırlamak yeterli.

Bu tarz oyunlarla oynarken 1984 de peydah olan bir lanet topluluk kurdular. Adına pkk dediler. Perde olarak kürtleri kullanan dış güçler, bu sayede kendine uydurma bir konu bulup Türkiye ye saldırılarına bu şekilde devam etmiştir ve hala devam ediyor...

Neden er meydanına kimse çıkmıyor? Biz topraklarınızı istiyoruz, sizinle savaşacağız sözünü neden kimse söylemiyor? Yılan gibi araya süzülüp binlerce insanı katlediyor.
Çünkü Türklerden korkuyorlar. Öyle bir şey olduğunda kadın, erkek demeden canımızı seve seve feda edeceğimizi biliyorlar. En önemlisi bizim Osmanlının torunları, Atatürk'ün çocukları olduğumuzu biliyorlar.

Paylaşım sitelerinde görüyorum 'Vatan sağ olmasın' sözünü. Bu ne demektir? ben bu cümlenin açıklamasını bilemedim, bilmekte istemiyorum!
Biz karda kışta savaş toplarına zarar gelmesin, görünmesin diye çocuğunun üzerinden battaniyeyi alan mübarek kadının torunları değil miyiz? O kadınlar, nene ler bizim ecdadımız değil mi? Nasıl böyle saçma bir cümle kurabilirsiniz? Çok mu meraklısınız Fransız, İngilizlerin elinde sömürülen bir ülke olmaya? Şimdiki Afrika olmayı, sömürülmeyi çok mu istiyorsunuz?

Bu tarz cümleler kullanarak zaten dış güçlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Amaç da bu bizi ülkemizden soğutmak, yaşadığımız yerden nefret ettirmek 'Bak Amerikaya ne güzel' dedirtip onlara hayranlık duydurtmak.

Uyuma Ülkem! Sahip çık vatanına etme böyle sözler Atamızın kemiklerini sızlatma.

Ayrıca, ölen hangi yöreden, mezhepten olursa olsun. Senin memleketin de yaşanıyor bu olaylar onlara üzülmezsen, buna üzül.

Biri sana gelip 'İngiltere de bomba patlamış, 100 kişi ölmüş ' dediğinde ' Yapma ya, nasıl olur orada öyle olaylar, yalandır o haber ' deyip 'Türkiye de bomba patlamış' denildiğinde 'Yine nerede?' Diyorsan oturup üzül bence! vatanında sana bunu yaşatanlara, insan ölümünün ülkende bu kadar normal olmasına üzül !

En azından doğruları gör. Çünkü bizim elimizden bir şey gelmiyor. Büyükler oynuyor biz bakıyoruz...

Düşüncelerimi, içimdekileri yazdım eğer kırdıysam affola...
Sevgiler.

Beni Takip Edin
 © by siyahanne

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.