Ana içeriğe atla

El İşleri İle Uğraşan Bayanlar


El işleri, birbirinden güzel fikirlerin şekillenmesi ile anlam kazanıyor. Son dönemlerde ortaya çıkan yeni hobiler, evde oturan bayanların boş zamanlarını iyi değerlendirmesi için güzel bir fırsat olmaktadır. Oyuncaklardan, örgülere, proje örneklerinden, geri dönüşüm işlerine, dekorasyon ürünlerinden takılara kadar birçok hobi, kolay yöntemler ile hazırlanabiliyor. En trend el işi örneklerinden bir tanesi de bu kategorilerde yer alan keçeler olmaktadır. Çünkü keçeler, hem bireysel olarak hazırlanırken hem de nikah süslemeleri ve bebek süslemeleri olarak genel bir kitle için hazırlanabiliyor. Bunlar dışında keçelerden bir de oyuncaklar, buzdolabı magnetleri, yastık ve örtü gibi modeller tasarlanabiliyor.            Hobiler, sevilerek yapıldığı zaman, ortaya çok daha güzel sanatlar çıkabilmektedir. Bu yüzden yapılacak olan modele başlanmadan önce, seçimlerin iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Onlarca hobi çeşidi, www.yenihobiler.com sitemizde yer alıyor. Kasnak örnekleri, örgüler , tığ işi tasarımlar, oya örnekleri, dekorasyon fikirleri, takı tasarımları, bireysel yapılacak olan modeller, nakış işleme, dantel yapılışları, süs obje yapılışları, okul proje yapılışları ve oyuncak tasarımları hakkında her şeyi, sitemizde bulabilirsiniz. Üstelik anlatımlı örnekler sayesinde, yapmaya karar verdiğiniz hobi gruplarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.Sitemizde yapılışları bulunan bütün modeller, hem kolay tasarım hem de ucuz maliyet gerektiren örneklerden oluştuğu için, ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Boş vakit değerlendirip, fiyatta ucuz ama görselde paha biçilemez ürünler hazırlamak sizin elinizde.

                Vakit değerlendirirken, aynı zamanda para da kazanmak isteyenlerdenseniz, birbirinden güzel hobi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bunun için https://www.facebook.com/yenihobisayfasi/?fref=ts facebook sayfamızı ziyaret ederek, en yeni örnekleri ilk olarak inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz el işi örneğine göre, büyük veya küçük tasarımlar yapmak sizin seçiminize bırakılıyor. Bu yüzden başlangıç için daha basit örneklerden de faydalanabilirsiniz. Belli bir süre sonra kendinizi geliştirdiğinizde siz de özgün tasarımlar yaparak, ön sıralara çıkabileceksiniz.


Beni Takip Edin
 © by siyahanne

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.