DIY: Mama Kutularını Değerlendirelim


Aslında bu post emzirme, daha doğru emzirememe dönemime denk gelmişti bende tekrar yayınlamaya karar verdim. Sütüm doyurucu olmadığı için Nil'i devamlı mama takviyesi ile beraber emziriyordum. Kutuları atmaya kıyamadığım için kenarda bir sürü Aptamil kutusu birikmişti. Bu kutuları nasıl değerlendiririm? diye düşünürken aklıma onları uygun renklerde kaplama fikri gelmişti ve hepsini tek tek yıkayıp, temizleyip kapladım, gelen misafirlerim den isteyenlere birer, ikişer tane vermiştim. Böylelikle hem benden hatıra oldu, hemde dekoratif birer saklama kapları.

Bende kendime sadece bir tane sakladım ama dağıttığım kutuların haddi hesabı yok diyebilirim.
Şimdi bakalım bu yöntemi nasıl uygulamışım ?

Öncelikli malzememiz dekoratif yapışkanlı rulo kaplama kağıdı Kapağına uygun olması için mavi çiçekli bir kağıt almıştım. Sizde alttaki yazıların görünmemesi için kağıdın bol desenli olmasına dikkat edin. Kutunun etrafını ölçüp kağıdı düzgün şekilde kesin. Kutunun altında kalan payı da iki parmak olacak şekilde ayarlayın ve kesin. Ölçülü bir şekilde kestikten sonra yapıştırma işi artık size kalıyor. Yavaş yavaş, kaydırmadan kutunun etrafına kağıdı yapıştırın. İşlem bittikten sonra saklama kaplarınız hazır. Güle güle kullanın.

Benim yaptıklarım ise şu şekilde olmuştu;


Beni Takip Edin
Pinterest   Facebook    Twitter   © by siyahanne


Yorumlar

 1. Wowww çok yaratıcı olmuş ellerine sağlık :) İzleyiciler butonunu göremedim takibe almak isterim blogunu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım:) sağ tarafta açılan siyah bir sekme var g+ üzerinde. Şablon yüzünden arada bir kayboluyor maalesef tekrar çıkıp girersen yerine gelebilir.

   Sil
  2. Google+ üzerinde hakkımda var izleyiciler değil o :( tasarımın çok güzel ama kullanmayı beceremedim ben galiba :(

   Sil
  3. Allah Allah, bende devamlı görünüyor? Takip edenlerde oldu bu arada. Denk gelirse takip edebilirsin inşallah. Biz iletişimde kalalım.

   Sil
  4. Tabi ki iletişimde kalalım ama GFC bu siteye katılına tıklayınca bir link çıkıyor ya onu yollarsan takip edebilirim :)

   Sil
 2. Iyi fikir...Bebegim olsaydi bende yapmak ïsterdim :) elinize saglik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah o güzel günleri yaşarsın canım. Ama Anne olunca minik bebeğine mama vermek o kadar üzücü oluyor ki...

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı