Ana içeriğe atla

Anneliğin Murphy KanunlarıHayatımızın her alanında elbetteki aksilikler yaşarız ama annelik zamanında yaşananlar kadar olamaz diye düşünüyorum.

Anneliğin murphy kanunları hakkında kısa örnekler vermem gerekirse;
Dışarı çıkacağınız zaman adeta 'iki dirhem, bir çekirdek' giyinirsiniz, özenirsiniz ama yarı yoldan sonra üzerinizde bebeğinizin kustuğu kıyafetle devam etmek zorunda kalabilirsiniz . ( tarafımca yaşanmıştır:)

Yada tüm işleri bitirip bebeği de uyuttuktan sonra (daha doğrusu uyuttuğunuzu sandıktan) kendinize bol köpüklü dinlenme kahvesi yaparsanız ama o da ne derinden bir ağlama sesi... kahveniz ise geri döndüğünüzde bir yudum dahi alınmamış, ıce coffe kıvamında öylece dururken görürsünüz.

İnsan buna ağlar mı ? (ağladı)

Şimdi de geçen akşam başıma gelenleri anlatayım. Sabahın köründe uyanmış, 15 kişilik misafir ağırlamış bir anne gün sonunda dinlenmek ister. Hikayem böyle başlıyor.

Eşim, arkadaşının düğününe gitmişti. O akşam da televizyonda 'Kocan kadar konuş' filmi var. Film başlayana kadar benim bebeyi uyutayım dedim, yarım saatte uyudu da. Baktım televizyonun kenarında geri sayım yapıyor 'Heh iyi daha beş dakika var' diye sevindim. Gittim ketıl'a su koydum (anne burada keyif yapıp, dinleneceğini sanıyor). Lavaboya girdim, çat! elektrikler gitti.
Bırakın keyif yapmayı, ketıl'da ki su bile ısınmadı.
Dedim uzun sürmez herhalde, kulaklıkları taktım müzik dinliyorum, şansıma internet paketi de bitmiş. Öyle böyle derken tam bir saat elektrikler gelmedi.
Dur dedim bari sonlarını seyredeyim, aslında filmi seyrettim ama bir kere daha keyifle seyretmek istiyorum kendimce. Televizyonu açtım, oturdum ve o meşhur seslenme kulaklarımda çınladı, annnneeee :)
Kızımın yanına gittim tekrar uyuttum, on dakika da öyle geçti. Açık olan televizyonun başına tekrar oturdum iki dakika sonra kapı çaldı ve eşim geldi. (anne burada sinirlenmeye başlıyor).
Filmin sonunu bari yakalayacağını sanan ben, koltuğa tekrar oturduğumda reklamlar la yüz yüze geldim.
Tabii klasik anne söylenmeleri başladı bende, altı üstü bir keyif yapacaktım dan girdim en baştaki olamayan kahveden çıktım :)
Hayır o değil bir kaç dakika dahi olsa keyif yapma umudumu hiç kaybetmemişim, yazarken daha iyi anladım :)

Anneliğin murphy kanunları başlığı altında sadece bir yazımı yazdım, peki sizin böyle murphy'lik durumlarınız oldu mu ?

İster uzun uzun yorum yazın, yok benim hikayem yorumlara sığmaz derseniz siyahanne@gmail.com adresine mail atın her türlü kabulüm :) Anne dayanışması önemli.
Sevgiler...


Beni Takip Edin
 © by siyahanne

Yorumlar

  1. :)))) hepimizde durum boyle sanırım bide bende 2 tane birini tamam uyuttum derken ötekinin başka istekleri başlıyor tek keyfim yatarken kitap okuyabilmek oda 15dk fazla sürmüyor uyuya kalıyorum :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Senin işin daha zor gerçekten :) Allah hepimize sabır versin ne diyelim :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.