Ana içeriğe atla

Dikkat! Arabada Anne Var


Araba kullanmak oldukça yorucu ve stresli bir iştir. Tüm duyularınızı çalıştırıp gözlerini dört açmanız gerekiyor ki hem atraksiyon yapan sürücüleri hem de kendini yola atıveren yayaları görüp anında tedbir alabilesiniz. Buraya kadar her sürücünün bildiği bilgiler.

Bilinmeyen kısmı ise yine annelerin başındadır. Arka koltukta oturan, ağlama ve sızlanma potansiyeli mevcut bir çocuk ile yolculuk yapmaktan bahsediyorum. Ayrıca yola dikkatini verip bir yandan da çocukla ilgilenmenin nasıl olduğunu anlatmak...

'Anne karnım acıktı', 'Çişim geldi', 'Oyuncağım yere düştü' tarzı cümlelerle bangır bangır ağlayan, bunların eşliğinde araba kullanan annelerin kalp atış hızının yükselip elini ayağına dolaştıran durumu nasıl idare ettiklerini bir Allah bilir bir de anneler.
Yol kontrol edilmeye çalışırken bir yandan da çocuk teselli edilir, olaya bir de yan arabada seni yalnız sanıp pis pis sırıtan kişilerde dahil olunca Neron misali ortalığı ateşe vermenize ramak kalır.

Ama yok ! biz anneyiz, sabırlı olmak, olayları idare edip yoluna koymak bünyemize işlenmiş bir kere.

Hemen çocuğun dikkati başka yöne çekilir 'Vavvv şu köpeğe bak çok tatlıııı' gibi :) her şeyi denediniz baktınız susmuyor, müzik son ses açılır (evet yaptım:)) başka çare yok çünkü o anda kaza yapma kapasiteniz diğer sürücülere göre daha fazla. İster istemez dikkat dağılıyor.

Bazen diyorum ki ehliyet kursuna giderken arabanın üzerinde 'sürücü adayı' diye koskocaman yazı yazardı, aynen o şekilde 'arabada çocuk var' yazısı asılsa. Belkide 'Dikkat! arabada anne var' yazsa çok da mantıklı olmazmıydı? :)
En azından etrafa 'Anayım ben, yanımda çocuğum var iki kat stresliyim bana iyi davranın' mesajını verebilirdik :)

Tabii o da anlayana...

Beni Takip Edin
 © by siyahanne

Yorumlar

 1. Cok guzel birseye deginmiissiniz.. dikkat anne var.. :)

  YanıtlaSil
 2. Müziğin sesini açmak ve duymazlığa gelmek bulduğum çarelerdendir. :)))))

  YanıtlaSil
 3. son ses müzik. tek çözüm yolum

  YanıtlaSil
 4. Ben çözümü Cihangir'in sevdiği müzikleri "acil durum kiti" gibi kullanmakta buldum :) Zaten arabada gezmeyi çok seviyor, dışarıyı izliyor. Bu sırada arabada rutin çaldığımız müzikler oluyor. Ne zaman kırmızı ışıklarda dursak ve trafiğe yakalansak sıkılmaya başlıyor ve huzursuzlanıyor. Tam yaygarayı koparacakken onun sevdiği müziği çalmaya başlıyorum. Bir anda dikkati müziği yöneliyor ve alkışlamaya başlıyor. En azından belli bir süre müzikle idare ediyoruz durumu :)

  YanıtlaSil
 5. O zaman anneler olarak, yaşasın müziğin gücü diyoruz :))

  YanıtlaSil
 6. aynen anlayana :)

  bende bloguma beklerim

  www.obiranne.net

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…