Ana içeriğe atla

Çocuğunuza İngilizce öğretmek için öneri

Anneler olarak çocuklarımızı ne kadar teknolojiden uzak tutmaya çalışsak da olmuyor. kaçamadığımız bu teknolojiyi en azından çocuklarımıza faydalı olan, bizim seçtiğimiz ve bizim istediğimiz zaman kadar kullandırmak biraz da olsa faydalı bir hale getirecektir.

Kızım için her zaman öğretici, eğlendirici şeyler araştırıyorum. Araştırmalarım esnasında karşıma çıkan bu muhteşem videolar dan bahsetmek istiyorum size...

Mother Goose Club isimli program o kadar güzel şarkılar, bilgiler var ki her seyrettiğim de 'Neden bizde böyle güzel programlar yapılmıyor?' diye hayıflanmadan edemiyorum açıkçası. Maalesef ki bizim çizgi film kanallarımız kopyala-yapıştır yayınlarından öteye gidemiyor. Tek istisna bilgilendirici, öğretici olan Pepee sanırım.

Mother Goose Club videolarına youtube dan ulaşabilirsiniz yada telefonunuza programını indirebilirsiniz. Aşağıda da resmini gördüğünüz gibi eğlenceli karakterler var.
Videolar da İngilizce harfler, sayılar, renkler gibi temel konular yer alıyor.

Bunları seyrederek kızım çoğu şarkıyı ezberledi ve bu sayede İngilizce alfabe yi, birkaç tane de İngilizce kelimeyi öğrendi. Aslında kızım daha 1,5 yaşında ve bu bilgiler için çok erken bir yaşta ama olay tamamen benim dışımda gerçekleşiyor, onun için yapacak bir şeyim yok. Kızım sen bunları seyret ama sakın öğrenme diyemeyeceğime göre...

Onun için akışına bırakıyorum, kızımla beraber eğlenmek, onun bir şeyler öğrendiğini görmek beni fazlasıyla motive ediyor. Size de ısrarla öneriyorum.

Şimdiden çocuklarınızla beraber iyi eğlenceler...

Sizin için örnek bir video da paylaşıyorum. iyi seyirler...


                                                

Yorumlar

 1. "Agac yas iken egilir" atasozunun hakkini veren konulardan biri de bu olsa gerek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matematik ve İngilizce olmazsa olmazlardan, onun için temelleri ufak ufak atmak gerekli :)

   Sil
 2. yararlı paylaşımınız için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, ben teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Yararlı olmuşsa ne mutlu bana.

   Sil
 3. Ben erken yaşta dil eğitimini savunanlardanım. Dolayısıyla bence iyi yapmışsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, beyin almaya meyilliyken güzel şeyler öğretmek gerekli çocuklara. Anlamaz, bilmez diye düşünmek çok yanlış tam tersi bence. En azından kulak aşinalığı için böyle programlar gerekli.

   Sil
 4. aynı şekilde benim oğlumda böyle. tabletten kendisi buldu bütün eğitici videoları o da yaklaşık 1 buçuk yaşındaydı. önce renkleri öğrendiğini farkettim sonra birkaç kelime derken sayıları,şekilleri ve harflerin tamamını öğrendi ve tabi şarkılarda... şu an iki buçuk yaşında ve bazen ingilizce konuştuğunu düşünüyorum çünkü ben pek ingiilizce bilmediğimden anlayamıyorum :)) hatta ondan çok fazla kelime öğrendiğimi söyleyebilirim :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oğlunuza kocaman bravo diyorum :) İngilizce anca eğlenerek daha kolay öğreniliyor. Siz elinizden geldiğince destekleyin oğlunuzu, kitaplar alın. Unutmasın yeterki.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.