Ana içeriğe atla

pembe kız'ın halleri

Bu sıralar Nil günden güne bir değişim içerisinde. Tam 16 aylık oldu, gözümün önünde büyüyor resmen. Bazı sabahlar uyanıyor ve hop ya saçı uzamış yada boyu.

İştah konusunda ise şimdiye kadar sorun yaşamadım, fazlasıyla yiyiyor da o yenilenler nereye gidiyor onu çözemedim. Hoş o kadar harekete de kalori dayanmaz.

Kelimeleri daha net çıkarıyor, yavaş yavaş cümle kurmaya başladı ilk cümlesi 'dede yok' oldu. Dün ise beni çok şaşırttı buzdolabı üzerinde duran Atatürk posterini gelip geçtikçe gösterip bak Atatürk derdim, dün parmağını postere uzatıp 'Tattuu' dedi :) O anki duygumu anlatamam, gözlerim doldu ve kızıma kocaman bir öpücük kondurdum.

Psikolojik olarak bazı zamanlar hiç durmamacasına mızırdanıyor bu çok can sıkıcı ve iç delici olsa da, sabır gösteriyorum. Sanırım 2 yaş sendromuna doğru yol alıyoruz. Akşam yemeğinde mama sandalyesinden kalkıp, masanın üstüne çıktı oradaki bir tabak domatesin çoğunu elleriyle hapır hupur yedi, kalanları masanın üstüne döktü ve her yerini batırdı. Ben mi ne yaptım ? Tabii ki hiçbirşey, Onun attığı stresi o kadar hissettim ki, yaptıklarını izlemekten başka bir şey yapmadım.
Sonra duşa soktuk, giydirdim ve bütün gece morali düzgün, yüzünde gülümseme ile dolaştı. Sanırım yaptıkları ona haz verdi.

İlk düğün deneyimimiz 4 gün önce oldu, Nil tam ondan beklediğim performansı sergiledi yani hiç oturmadı, devamlı kendini pistin ortasına atıp bol bol oynadı. Ben ise 25183 kalori yaktım onun peşinde koşarken.

Hayat Nil ile çok hızlı ilerliyor. Bende bir yandan onun hızına yetişmeye çalışırken bir yandan da kişisel işlerimi yürütmeye çalışıyorum.
Yine de 'Çocuklu kadının işi, yarım kalırmış' sözünün de hakkını vermiyor değilim.
Ne yapalım Nil ile böyle 'Olduğu kadar, olmadığı zarar'...
 

Yorumlar

 1. Öyle yada böyle büyüyorlar işte...:)
  http://morlumutfak.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Merhaba. Bloğunuzu çok beğendim bir anne olarak. 18 aylık bir oğlum var fakat daha değil bir cümle bir kelime konuşmuşluğu yok. Oysa sürekli söylenme halinde :) Erkek çocuklar geç konuşur derler ondan mı acaba :)
  Bunun dışında sürekli vızıldanması, tutturması, ağlaması hiç bitmiyor. Bizde 2 yaş sendromundayız :)

  YanıtlaSil
 3. Blog uma hoş geldin gönül çelen :)
  Yazılı kaynaklarda da, çevremde gördüğüm kadarıyla da Erkek çocuklarının, kızlara göre bazı şeyleri daha geç yapabildiği bir gerçek.Hatta bir yerde Erkek çocuklarının daha hassas olduklarını okumuştum.
  Tabii çocuktan çocuğa değişir böyle şeyler. Size tavsiyem başka çocuklarla kendi çocuğunuzu, kıyaslamayın. :)
  O sendrom lar bizi mafedecek anlaşıldı. Yapacak bir şey yok sabırlı olmalıyız mecburen :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…