Ana içeriğe atla

Benden de bir 'iş' dökme

Dün akşam sevgili Şebnem yani nam-ı diğer 'Manyak Annenin paylaştığı yazıyı okuduğumda, içim titredi çünkü yazdığı yazının birçok cümlesinde kendimi de gördüm. Yazıyı Buradan okuyabilirsiniz.

Ve bende bu konu hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.
Benim için işsizlik iki 'ye ayrılıyor. şöyle ki;

Nil'den önce;

Yoğun çalışma dönemi ardından birden kendimi 'işsiz' olarak buldum. Başlarda 'dinleneyim' olarak başlayan bu eylem sonrasında eve kapanıp depresyona girmeye kadar gitti özellikle de çevre faktörünün etkili olduğu bu dönemim ağır laflarla ve iğnelemelerle dolu.
'Diploması olanları da görüyoruz iş bulamıyorlar' ve özellikle bana hitaben söylenen 'Sen daha iş bulamadın mı?' (Buradaki 'daha' ya dikkatinizi çekmek istiyorum) gibi.
Yok, dediğim de ise 'sen iş beğenmiyorsun galiba' demeleri saçma eleştiriden başka birşey değildi oysaki. Bir sürü sertifika, eğitim, okumuşluk, ful tecrübe e bırak da az buçuk ayırayım.

Tabi bu arada gittiğim hepsi birbirinden saçma, tıpkısının aynısı iş görüşmeleri var. Cv'de adresimi yazmama rağmen çağırıp 'Aaa siz bizim firmaya uzak oturuyorsunuz' deyip görüşmeyi bitirenler. Çalışma isteğimi anlattığım da 'Niye bu kadar çalışmaya heveslisiniz?' diye sorulan 'Benim de eşim çok çalışmak istedi, iş buldu beni bıraktı' deyip eşinle beni kıyaslayan insancıklar ve daha niceleri...

Sonra Hamileliğimle zaten yitirmiş olduğum iş bulma umudum tamamen yok oldu.

Nil'den sonra;

Doğum, lohusalık, alışma dönemi derken çalışmak kelimesini düşünemedim bile, tabiki bu sırada birbirinden enteresan yorumlar yinede bitmedi gitti.
Mesela;
'Çalışıp ne yapacaksın, bak senin işin ayağına geldi' 'Artık senin işin, kızın' gibi.
Sayın, anneliği 'iş' olarak gören zihniyet! Ben anne olmak için bir yerlere cv gönderdiğimi hatırlamıyorum. Annelik görevleri vardır evet ama bunlar 'iş' değildir. İşi daha çok beyninle, Anneliği ise kalbin ve ruhunla hissedip uygularsın. Bunu ayırt edip cümle kurmak sana kalmış tabii.

Şuan da içimdeki çalışma dürtüsünü bastıramıyorum, çünkü ben bu değilim. Benim bilgi üretmem gerekli. Sadece evde olup çocuk, temizlik, yemek üçgeninde sıkışmak bana göre değil. Kendimi ve alanımı devamlı geliştirmek, çocuğuma maddi, manevi kaliteli şeyler vermek istiyorum. Ayrıca başaracağıma da inanıyorum.

Moralimizi bozanlar, aslında bilmiyorlar ki 'İşsizlik en ağır iştir' özelikle de bizim gibi üretmek isteyen, amaçları olan anneler için.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

XP Matte Lip-gloss 101 / 102 / 103 numara

XP markasını son günlerde sıkça duyar olduk. Bence bu kadar popüler olmasının sebebi de boşa değil gibime geliyor:)
Bu marka ile tanışmam üçlü kaş farı ile oldu ve hali hazırda devam etmekte.
Son favori ürünlerim ise mat gloss lar. Ben bu kadar kalıcı bir ruj koleksiyonu görmedim...
Benim elimde 101, 102 ve 103 renkleri var.
101 numara pembe alt tonlu nude rengi. Günlük olarak En çok bu rengi kullanıyorum ve mat yapısı olsa da tam bir yaz rengi .
102 numara kahve alt tonlu nude rengi ve her renk kombine uyuyor. Kurtarıcı bir mat gloss.
103 numara ise daha koyu kahve bu günlük kullanıma çok uygun değil, tabii kişiye göre değişir ama ben günlük kullanmadım :)
Fiyatı 7.5₺ ve fiyatına göre çok fazla hakkını veriyor. Gün içinde asla çıkmıyor, makyajı temizlerken bile uğraştırıyor. Bu seri nin iki rengi daha var biri bordo, diğeri ise mürdüm. Ben koyu bulduğum için şimdilik onları tercih etmedim. Eğer görürseniz bir şans vermenizi öneririm. 
Sevgiler... 


Beni Takip Edin İnstagramFacebookTwitter © by…

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Pastel Matte Serisi / 553 Chocolate Yorumu

Pastel'in yeni serisi Pro Fashion Matte adıyla piyasa çıktı. Ben bu seriden 553 numaralı Chocolate rengini seçtim. Renk gerçekten muhteşem tam benim sevdiğim gibi Nude tonlarına uyacak şekilde olmuş. Yapısı ve rengi dudağa vermesi de güzel ama ben matlık adına pek tatmin olmadım diyebilirim. Açıkçası Golden Rose Velvet Matte rujlarınla yarışamaz diye düşünüyorum. Yapısı bence yarı saten'e kaçıyor. 
Ürünün tanıtım yazısı ise şu şekilde;
'Pürüzsüz ve mat görünüşüyle şıklığı, birbirinden farklı renk seçeneğiyle yılın trendlerini yakalayın.
Tek sürüşte yoğun renk veren ince ve hafif formülüyle gerçek kadife etkisini dudaklarınızda hissedin!'

Kısacası ambalaj, renk verme güzel ama matlık konusunda sınıfta kaldı benim için.


Sizde bu seriden kullandıysanız yorumlarınızı paylaşmanızı dilerim...

Beni Takip Edin PinterestFacebookTwitter© by siyahanne