Ana içeriğe atla

özür dilerim kızım ama...Bir çocuğu dünyaya getirip onu hayata hazırlamak, doğruyu yanlışı göstermek tüm anne-babaların başlıca görevidir. Bunun için herkes kendi bildiği, öğrendiği yöntemleri yada doğru olan hangisi ise onu titizlikle çocuğuna uygulamaya çalışır.
Bende, bana ''bağımlı'' değil, ''bağlı'' bir çocuk yetiştirmeyi. İleride kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen bir çocuk yetiştirmeyi umut ediyor ve uğraşıyorum.
Bu düşüncemin yerleşmesinde öncelik olarak kitapların etkisi var daha sonra da çevremde gördüğüm ''bağımlı'' çocukların.
Ana düşünce olarak ''Çocuklarınızın etrafını keşfetmesine izin verin, yapacağı ve yapabileceği şeyleri kendiniz üstlenmeyin.''

Bu ne kadar zor olsa da, yapmamız gerekiyor.Çünkü biz çocuğumuzu, kişiliğini ve geleceğini düşünen bireyleriz.

Benim hissettiklerim, uyguladıklarım ve kızıma mesaj listem ise şöyle;

* Canım kızım geçen gün parkta çimenlerin üzerine düştün, kaldırmam için biraz ağladın ben ise içim sızlayarak ve ''hadi yapabilirsin'' umuduyla karşında öylece dikildim bunun için senden özür dilerim kızım ama sana hayatın boyunca illaki düşüşler yaşayacağını ve bunların üstesinden gelip sapasağlam tekrar ayağa kalkman gerektiğini öğretmek istedim.

* Yolda giderken zorda olsa elini bıraktım biraz şaşırdın ve bakakaldın sonra hızlıca yürümeye başladın çok hoşuna gitti elini bıraktığım için özür dilerim kızım ama hayatın ve yaşamanın tadına varıp tek başına ''özgürlüğün'' farkına varmanı ve onun ne kadar mukaddes bir şey olup Atamız'dan bize kalan nadide bir miras olduğunu anlatmak istedim.

* Koltuğa çıkmak için sen debelenirken ''Hadi kızım bunu da yaparsın'' sözünü içimden tekrar tekrar hırsla söyleyip, sadece sana baktığım için özür dilerim kızım ama koltuğa kendi başına çıktığında ki o gülümsemen...
İnsanın kendi başına bir şeyler başarmasının ne kadar gurur verici bir şey olduğunu öğretmek istedim.

* Öğlen yemeğinde yemeğini yemeyip, üstüne üstlük bardaktaki ayranı ayağınla vurup dökünce, tepsiyi önünden kaldırıp sana iyice acıkıncaya dek yemek vermediğim için özür dilerim kızım ama sana hayatın önüne tepsi ile sunduğu fırsatları tepmemen, geri çevirdiğin fırsatlara ise mücadele edersen sahip olabileceğini öğretmek istedim.

* Misafirliğe gittiğimiz yerde, sehpanın üzerindeki bibloyu eline aldın ve sana sesimi yükselttim özür dilerim kızım ama sana başkanın malında gözünün olmamasını, kendi elindekilerle onur duymanı istedim.

işte böyle kızım hayat insanlara çok şey yaşatıyor ve bunları öğretmek benim sana olan görevim. sadece şunu bilmeni isterim ki bu olaylar olurken nasıl yanındaysam ve gerçekten yardıma ihtiyacın olduğunda hemen yanında bitivereceksem. Ömrüm yettiğince her zaman yanında olacağım...

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

XP Matte Lip-gloss 101 / 102 / 103 numara

XP markasını son günlerde sıkça duyar olduk. Bence bu kadar popüler olmasının sebebi de boşa değil gibime geliyor:)
Bu marka ile tanışmam üçlü kaş farı ile oldu ve hali hazırda devam etmekte.
Son favori ürünlerim ise mat gloss lar. Ben bu kadar kalıcı bir ruj koleksiyonu görmedim...
Benim elimde 101, 102 ve 103 renkleri var.
101 numara pembe alt tonlu nude rengi. Günlük olarak En çok bu rengi kullanıyorum ve mat yapısı olsa da tam bir yaz rengi .
102 numara kahve alt tonlu nude rengi ve her renk kombine uyuyor. Kurtarıcı bir mat gloss.
103 numara ise daha koyu kahve bu günlük kullanıma çok uygun değil, tabii kişiye göre değişir ama ben günlük kullanmadım :)
Fiyatı 7.5₺ ve fiyatına göre çok fazla hakkını veriyor. Gün içinde asla çıkmıyor, makyajı temizlerken bile uğraştırıyor. Bu seri nin iki rengi daha var biri bordo, diğeri ise mürdüm. Ben koyu bulduğum için şimdilik onları tercih etmedim. Eğer görürseniz bir şans vermenizi öneririm. 
Sevgiler... 


Beni Takip Edin İnstagramFacebookTwitter © by…

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Pastel Matte Serisi / 553 Chocolate Yorumu

Pastel'in yeni serisi Pro Fashion Matte adıyla piyasa çıktı. Ben bu seriden 553 numaralı Chocolate rengini seçtim. Renk gerçekten muhteşem tam benim sevdiğim gibi Nude tonlarına uyacak şekilde olmuş. Yapısı ve rengi dudağa vermesi de güzel ama ben matlık adına pek tatmin olmadım diyebilirim. Açıkçası Golden Rose Velvet Matte rujlarınla yarışamaz diye düşünüyorum. Yapısı bence yarı saten'e kaçıyor. 
Ürünün tanıtım yazısı ise şu şekilde;
'Pürüzsüz ve mat görünüşüyle şıklığı, birbirinden farklı renk seçeneğiyle yılın trendlerini yakalayın.
Tek sürüşte yoğun renk veren ince ve hafif formülüyle gerçek kadife etkisini dudaklarınızda hissedin!'

Kısacası ambalaj, renk verme güzel ama matlık konusunda sınıfta kaldı benim için.


Sizde bu seriden kullandıysanız yorumlarınızı paylaşmanızı dilerim...

Beni Takip Edin PinterestFacebookTwitter© by siyahanne