Ana içeriğe atla

'Odun' İle Eve Döndük Ve...


Biraz önce annelik deneyimimde sinirlenme konusunda zirve yaptım. (yazarken bile sinirleniyorum)

Her annenin başına gelmiştir bizim yaşadığımız olay. Gittiğimiz hemen hemen her yerde Nil bir şeyler alarak 'bunu da alacağım' diye tutturur, ev sahipleri de 'Aman alsın, çocuk o' diyerek istediği neyse onu da alıp eve döneriz.

Bir çok defa Nil'e anlattım 'Kızım, bir daha gittiğin yerlerden bir şey alma çok ayıp' diye tekrarladım. sanki ben öyle dememişim gibi bugün de aynı hareketi yaptı.
Arkadaşımın iki çocuğu var oturmaya gittik, güzel güzel oynadılar ve gitme zamanı geldiğinde Nil oyuncakların başına gidip gözüne kestirdiği oyuncağı almak için araştırmaya başladı. Ne yapacağını bildiğimden ikaz ettim ve oradan eli boş çıktı. Hep beraber bahçeye çıktık kesilen ağaç parçaları yani odunlar yerde duruyordu, eline bir odun aldı ve ben bunu alacağım diye tutturdu tabii ağlama krizi eşliğinde 'Lütfen, alma, etme' derken ev sahibi 'Aman alsın ne olacak' dedi ve o odun'u aldık
(odun diyorum, odun!)

Eve geldiğimizde yine güzellikle ikaz ettim ama yine alacağım diye tutturdu ve bende şimşekler çaktı.
Bildiğiniz bağırdım, hemde baya bağırdım. Ağladı, bir çok kez 'Artık gittiğin yerden bir şey almayacaksın, anladın mı?' diye haykırdım :(

Evet, pişman oldum ama bunca senedir sinir krizleri de dahil bir kez bile sesimi yükseltmedim, hep yumuşak şekilde anlatarak olayları atlattım ama bu farklı, başkasının evinden onun malını almak nedir?

Dediğim gibi en az 8-9 defa anlattım, bu çıkışı yapmak zorunda olduğumu hissettim ve yaptım.
Umarım aynı şey tekrarlanmaz ve ben bu şekilde davranmak zorunda kalmam.


Beni Takip Edin
 © by siyahanne

Yorumlar

 1. Bazen hakikaten çaresiz kalıyor insan...
  Yapacak bişey kalmayınca da sesimizi yükseltiyoruz...
  Geçecek bu dönemler... İnan o hatırlamayacak bile...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şımarıklık, krizler neyse de ileride alışkanlık haline getirebileceği bir durum bu. Tepkim onun içindi aslında. Biraz daha büyüyünce eminim beni anlayacak ve bazı şeyler daha kolay olacak :)
   Benden de Sevgiler...

   Sil
 2. ayyy bizde de oluyor cinnet noktası resmen 1000 kere de anlatsam anlamıyor bir şekilde kandırıyorum napiiim kandırılmayı kendi seciyor :D annelerin çilesi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende 1000 kere anlattım güzellikle 1001.de patladım :| sonra ben özür diledim, kızım da diledi barıştık :)bir daha yapmayacağına söz verdi. Bakalım umarım sözünü tutar.

   Sil
 3. Çocuklara başka evlerdeki seyler aynısı sizde olsa da cazip gelir. Odun o kadar da kötü değilmiş en azından sokaktan almış. Benimkiler de arkadaşlarının oyuncaklarını istiyor misafirlikten ayrılırken. Bir ayar çekmek Lazım ;)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Cold-Mix burun acıcı damla deneyimimiz

Reklamları çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği, acaba işe yarıyor mu ? nasıl bir şey ? diye sorup soruşturduğu bir ürün oldu Cold-Mix

Geçtiğimiz günlerde de eşimin ve kızımın hastalanması nedeniyle aldık.
İçeriğinde mentol, reçine ve alkol bulundurmuyor, bu nedenle güvenilir bir ürün oldu benim için.
Bir damlası bile gayet etkili oluyor. Özellikle de her yere kokusu dağılmıyor, sadece damlattığınız yerde kokusunu alıyorsunuz.Cilde sürülmemesi konusunda dikkat edilmeli, sadece yastığa ve giysi üzerine bir kaç damla dökülmeli.Günde 3-4 defa kullanılabiliyor.

Ben hasta olmadığım halde denedim, ferahlatıcı bir etkisi var ve rahat nefes alınması konusunda kesinlikle işe yarıyor diyebilirim. Sonuç olarak önerebileceğim bir ürün.
Not:Bu bir reklam değildir.

Sürpriz Yumurtadan Müzik Aleti yapımı

Yapımı oldukça basit bir aktivite önerisi ile tekrar karşınızdayım. Yapacağımız müzik-ritim aletinin ismi marakas, bizim dilimizde ise çıkı çıkı :) Bu aleti yaparken ayrı, yaptıktan sonra ise ayrı eğlenebilirsiniz. Bir an önce çocuğunuzla güzel vakit geçirebilmeniz için, hemen malzemeleri yazıyorum.

Bir adet marakas yapımı için malzemelerimiz;


* 2 adet plastik kaşık
* 1 adet plastik sürpriz yumurta
* Bir tutam mercimek
* İnce bant
* Çeşitli süsler

Yapımı;
Mercimekleri, yumurtanın içerisine koyup kapatıyoruz. iki kaşığın arasına yumurtayı yerleştirip, kaşıkların bitiminden ve sapının en alt kısmından sıkı bir şekilde bantlıyoruz. Geri kaldı en keyifli işe yani süslemeye. Müzik aletinizin üzerine renkli etiketler yapıştırabilir, tuttuğunuz yerlere kurdele bağlayıp ses ile birlikte efektte verebilirsiniz.

İşte Marakas hazır, asıl eğlence şimdi başlıyor. ister eliniz de sallayarak, isterseniz de bir yere vurarak ritim eşliğinde çocuğunuzla bağıra bağıra şarkı söyleme zamanı :) Biz vurmak…