Ana içeriğe atla

Türkiye’de Ayakkabı Kardeşliği başladı!

Yine güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile buluştum, blog'da tüm yayınladığım projelere elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Bu da onlardan biri. Sizde ihtiyacı olan çocuklarımıza katkıda bulunmak isterseniz, aşağıdaki yazıyı okuyup yapılması gerekenleri yerine getirmek.
Bizim ayakkabılarımız gönderilmeye hazır. Haydi sizde elinizi uzatın !

İhtiyaç sahibi bölgelerdeki çocuklar için harekete geçen TakaTuka.com ve TOÇEV,tüm Türkiye’nin katılımının hedeflendiği bir kardeşlik projesini hayata geçirdi.
Ağustos 2012’de kurulan ve online ayakkabı sektörünün öncü markalarından olan TakaTuka.comile bu yıl 20. Yılını kutlayan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı(TOÇEV), “Ayakkabı Kardeşliği” sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldi. Giyecek ayakkabıları bulunmayan çocukların ihtiyacını karşılamayı ve çocuk ayaklarının hızlı büyümesi sebebiyle çok az kullanılan ya da kullanılamadan küçülen ayakkabıları tekrar kullanıma kazandırmayı amaçlayan Ayakkabı Kardeşliği, ilk aşamada 0 – 12 yaş aralığındaki en az 250 çocuğun ayakkabı ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. 21 Mayıs’ta bağış kabulüne başlanan ve her yıl tekrarlanacak olan Ayakkabı Kardeşliği projesinin son bağış tarihi ise 20 Haziran 2014 olacak.

0-12 yaş aralığında çocukların ayakları hızla büyümekte ve evlerde çok az giyilmiş ya da hiç giyilmeden küçülmüş çocuk ayakkabıları birikmekte. Evlerde biriken bu ayakkabıları hem yeniden kullanıma kazandırmayı hem de bağışçılarla çocuklar arasında bir kardeşlik bağı kurmayı hedefleyen Ayakkabı Kardeşliği projesi, çok az giyilen ya da hiç giyilmeden küçülen 0-12 yaş arası çocuk ayakkabılarını bağış olarak kabul ederek, TOÇEV aracılığı ile ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturulacak.

Ayakkabı Kardeşliği projesine katılmak isteyen bağışçılar; çocuklarının çok az giydiği ya da hiç giyilmeden küçülen kışlık ayakkabılarını, isterlerse UPS Kargo şubelerine “Ayakkabı Kardeşliği” kodunu vererek ya da yine evlerine çağıracakları UPS Kargo aracına “00F363” kodunu söyleyerek, ücretsiz TakaTuka.com Bağış Merkezi’ne gönderebilirler.
Yeni ayakkabı satın alarak bağış yapmak isteyen yardımseverler ise; www.TakaTuka.com’dansatın aldıklarıayakkabıları,bilgi@takatuka.com adresine e-posta atarak bağış merkezine yönlendirebilirler.


Bu projeyle ihtiyaç sahiplerine ulaşırken, bir yandan da evlerde bekleyen ayakkabıları değerlendirerek gereksiz tüketimi azaltmayı hedeflediklerini belirtenTakaTuka.com Kurucu Ortağı Sevda Oğuz; “Türkiye’de ihtiyaç sahibi pek çok insanın olduğunu biliyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması ve azaltılması sürecinde en önemli paydanın paylaşmak olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple bağış severlerin 0 - 12 yaş arası çocuklar için evlerinde bulunan hiç giyilmemiş veya çok az giyilmiş ayakkabıları bize ücretsiz kargoyla ulaştırarak projemize destek vermelerini istiyoruz.” dedi.
21 Mayıs – 20 Haziran 2014tarihleri arasında, kışlık ayakkabı bağışlarının kabul edileceği proje kapsamında toplanan ayakkabılar, Eylül ayında TOÇEV’inbelirlediği bölgelere ulaştırılacak.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

XP Matte Lip-gloss 101 / 102 / 103 numara

XP markasını son günlerde sıkça duyar olduk. Bence bu kadar popüler olmasının sebebi de boşa değil gibime geliyor:)
Bu marka ile tanışmam üçlü kaş farı ile oldu ve hali hazırda devam etmekte.
Son favori ürünlerim ise mat gloss lar. Ben bu kadar kalıcı bir ruj koleksiyonu görmedim...
Benim elimde 101, 102 ve 103 renkleri var.
101 numara pembe alt tonlu nude rengi. Günlük olarak En çok bu rengi kullanıyorum ve mat yapısı olsa da tam bir yaz rengi .
102 numara kahve alt tonlu nude rengi ve her renk kombine uyuyor. Kurtarıcı bir mat gloss.
103 numara ise daha koyu kahve bu günlük kullanıma çok uygun değil, tabii kişiye göre değişir ama ben günlük kullanmadım :)
Fiyatı 7.5₺ ve fiyatına göre çok fazla hakkını veriyor. Gün içinde asla çıkmıyor, makyajı temizlerken bile uğraştırıyor. Bu seri nin iki rengi daha var biri bordo, diğeri ise mürdüm. Ben koyu bulduğum için şimdilik onları tercih etmedim. Eğer görürseniz bir şans vermenizi öneririm. 
Sevgiler... 


Beni Takip Edin İnstagramFacebookTwitter © by…

Günlük süt ile yoğurt nasıl yapılır ?

Birçok yerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla günlük sütten yoğurt yapamayanların sayısı bir hayli fazla. Bende ilk denediğimde başarılı olamamıştım, sonra inat ettim ve tekrar denedim.
Meğerse birçok püf noktası varmış. Resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
 Yoğurt için, Sek günlük sütü tercih ettim

 Sütümüzü yoğurt için hazırlarken asla kaynatmıyoruz, Sütün sıcaklığı parmağımızı soktuğumuzda dayanabilecek ısıda olunca ocaktan alıyoruz. (Ilık ısıdan biraz daha sıcak)
Bir yemek kaşığı mayamızı küçük bir kâse de karıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gerek nokta mayamız sulu yoğurt halinde değil koyu kıvamda olmalı. Mayalanacak sütümüzden azar azar mayamızın üzerine döküp kaynaşmasını sağlıyoruz. (4-5 kaşık kadar yeterli)
Sütü saracağımız örtünün üzerine koyuyoruz. Bunun nedeni mayayı döktüğümüzde bir yerden, başka bir yere taşırken sütümüzün çalkalanmaması.Mayamızı sütümüzün içine döküyoruz ve karıştırmıyoruz.Olduğu yerde tenceremizin kapağını kapatıp, üzerini de sıkıca örtüler ile ö…

Pastel Matte Serisi / 553 Chocolate Yorumu

Pastel'in yeni serisi Pro Fashion Matte adıyla piyasa çıktı. Ben bu seriden 553 numaralı Chocolate rengini seçtim. Renk gerçekten muhteşem tam benim sevdiğim gibi Nude tonlarına uyacak şekilde olmuş. Yapısı ve rengi dudağa vermesi de güzel ama ben matlık adına pek tatmin olmadım diyebilirim. Açıkçası Golden Rose Velvet Matte rujlarınla yarışamaz diye düşünüyorum. Yapısı bence yarı saten'e kaçıyor. 
Ürünün tanıtım yazısı ise şu şekilde;
'Pürüzsüz ve mat görünüşüyle şıklığı, birbirinden farklı renk seçeneğiyle yılın trendlerini yakalayın.
Tek sürüşte yoğun renk veren ince ve hafif formülüyle gerçek kadife etkisini dudaklarınızda hissedin!'

Kısacası ambalaj, renk verme güzel ama matlık konusunda sınıfta kaldı benim için.


Sizde bu seriden kullandıysanız yorumlarınızı paylaşmanızı dilerim...

Beni Takip Edin PinterestFacebookTwitter© by siyahanne